Auto zastępcze z OC sprawcy a stłuczka nie zdezorganizuje Ci życia

//Auto zastępcze z OC sprawcy a stłuczka nie zdezorganizuje Ci życia

Auto zastępcze z OC sprawcy a stłuczka nie zdezorganizuje Ci życia

Auto zastępcze z OC sprawcy a stłuczka nie zdezorganizuje Ci życia. Jak co dzień wczesnym rankiem, jedziesz tą samą drogą, z radia sączy się muzyka, a Ty zastanawiasz się czy dziś uda Ci się ominąć największe korki i zdążyć do pracy? Masz szczęście, bo na dwóch pierwszych skrzyżowaniach światła Ci sprzyjały i przejechałeś je w rekordowym tempie. Wydaje się, ze ten poranek można zaliczyć do udanych… niestety do czasu! Nagle, z bocznej uliczki wyjeżdża zagapiony kierowca, słyszysz huk, dźwięk tłuczonego szkła i ze zdziwieniem zauważasz, że Twoje auto znajduje się na trawniku i nie ma już szyby z prawej strony…

Taka niemiła przygoda, może spotkać każdego, chociaż rzadko o tym myślimy.  Niestety, każdy użytkownik dróg, musi liczyć się z tym, że może stać się przypadkową ofiarą stłuczki i choć nic nie zawinił, konsekwencje mogą być nieprzyjemne. Jedną z nich jest uszkodzenie samochodu i pozbawienie możliwości korzystania z pojazdu na czas naprawy. Dla wielu osób, to niemal tragedia, bo auto jest nieodłącznym elementem ich powszedniego życia, bez którego trudno będzie sobie poradzić z codziennymi obowiązkami. W takich sytuacjach, warto pamiętać, że możesz skorzystać z oferty bezgotówkowego wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy.

Kto może otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy?auto zastepcze warszawa po kolizji samochodow

Każdy kierowca poszkodowany w kolizji drogowej spowodowanej nie z jego winy, ma prawo do otrzymania auta zastępczego, a koszty jego wynajmu będą pokryte z OC sprawcy.

Nie wszyscy kierowcy są świadomi swoich praw i nie wiedzą, że samochód zastępczy przysługuje im niezależnie od tego czy uszkodzony własny pojazd wykorzystywali do pracy zawodowej czy do celów prywatnych. Jedynym kryterium, jest tu status osoby poszkodowanej w kolizji z winy innego kierowcy. Nasza wypożyczalnia samochodów Warszawa jest doświadczonym doradcą i ekspertem przy wynajmie aut zastępczych.

Gdzie można otrzymać auto zastępcze?

Większość wypożyczalni samochodów, ma w swojej ofercie bezgotówkowy wynajem aut zastępczych z OC sprawcy. W celu otrzymania takiego pojazdu, należy skontaktować się z wybraną firmą i okazać numer zgłoszenia szkody, numer polisy sprawcy, prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Pamiętaj, że nie musisz korzystać z usług wypożyczalni aut wskazanej przez ubezpieczyciela – to gdzie się udasz, zależy wyłącznie od Ciebie.

Profesjonalna wypożyczalnia, zapewni Ci pojazd i zajmie się w Twoim imieniu załatwieniem wszystkich formalności z ubezpieczycielem sprawcy wypadku. Nie musisz mieć gotówki – opłatę za wynajem samochodu pokryje ubezpieczyciel. Tobie, pozostaje tylko wybrać auto, ale pamiętaj, że nie każdy pojazd możesz wypożyczyć.

Czy można dowolnie wybrać samochód zastępczy i jeździć nim bez ograniczeń?

Gdyby każdy poszkodowany w wypadku drogowym, mógł wybrać auto zastępcze według własnego uznania i dysponować nim przez nieokreślony czas, mogłoby się okazać, że kolizja stała się zaczątkiem ciekawej motoryzacyjnej przygody. Niestety, nie jest tak dobrze i wynajem samochodu obwarowany jest pewnymi warunkami.

  • Po pierwsze – samochód zastępczy nie może być wyższej klasy niż własny, uszkodzony pojazd.
  • Po drugie – wypożyczalnia udostępnia auto tylko na czas unieruchomienia i naprawy własnego pojazdu (łącznie z czasem oczekiwania w warsztacie na niezbędne części)

Jeśli już zostałeś poszkodowany w wypadku drogowym, pamiętaj, aby dobrze zorientować się w przysługujących Ci prawach. Zgodnie z zasadą, mówiącą, że: „nieznajomość prawa szkodzi”, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe, chcą wykorzystać niewiedzę kierowców i odmawiają pokrycia kosztów wynajmu samochodu zastępczego z OC sprawcy. Warto, więc zdać się na profesjonalną wypożyczalnię samochodów, która ma już doświadczenie w tego typu sprawach i powalczy za Ciebie z ubezpieczycielem.

2018-12-17T09:52:26+00:00