Busy Białystok – Komfortowo i wygodnie

//Busy Białystok – Komfortowo i wygodnie

Publiczny lekki autobus lub minibus jest usługą transportu publicznego w Hongkongu. Wykorzystuje minibusy do obsługi obszarów, do których standardowe linie autobusowe Hongkongu nie są w stanie dotrzeć w sposób efektywny. Pojazdy te są potocznie znane pod hasłem Van仔 (Van Jái).

Minibusy przewożą maksymalnie 19 pasażerów siedzących; pasażerowie stojący nie mogą podróżować. Minibusy zazwyczaj oferują szybsze i bardziej wydajne rozwiązania transportowe ze względu na ich niewielkie rozmiary, ograniczoną nośność, częstotliwość i zróżnicowany zakres tras, chociaż są one na ogół nieco droższe niż standardowe autobusy. Popularność usług minibusowych w Hongkongu można przypisać wysokiej gęstości zaludnienia.

Busy Białystok – z nami dotrzesz do celu

Minibusy w Hongkongu są licencjonowane jako zielone minibusy (GMB) lub publiczne lekkie autobusy (PLB), przy czym te pierwsze są ograniczone do stacjonarnej, stacjonarnej trasy przelotowej, a te drugie nie są tak ograniczone. Na zewnętrznym dachu samochodu PLB w kolorze czerwonym zastępują kolor zielony, chociaż pierwotnie rozróżnienia dokonano na podstawie koloru paska wokół środka pojazdu. W przeciwnym razie obie wersje mikrobusów są identyczne pod względem wyglądu, a obie mają przeważnie kremowy kolor. Wynajmij busy Białystok.

Busy - komunikacja osób po mieście

Większość minibusów to autobusy Toyota Coasters, ale wprowadzono również nowy, przyjazny dla środowiska minibus Iveco Daily Green w ramach jednego z wielu ostatnich programów w Hongkongu, mających na celu podniesienie jakości autobusów. Większość autobusów jeździ na autogazie (gaz płynny lub LPG). Ten rodzaj paliwa jest nie tylko tańszy, ale również zmniejsza emisję. Komisja ds. transportu dokłada dalszych starań w celu ograniczenia emisji, zachęcając kierowców autobusów do przestawienia się na jeszcze bardziej wydajne pojazdy elektryczne.
W 2014 r. w Hongkongu istniało 4 350 minibusów publicznych, z czego 3 150 stanowiły minibusy GMB, a 1200 stanowiły minibusy PLB. Świadczenie tych dwóch rodzajów usług jest regulowane warunkami określonymi przez komisarza ds. transportu na podstawie licencji na usługi pasażerskie (PSL).

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług

W odpowiedzi na obawy społeczeństwa dotyczące minibusów w zakresie prędkości, od 2012 r. wszystkie minibusy publiczne były zobowiązane do instalowania alarmów prędkości uruchamianych przy prędkości 80 km/h. We wszystkich publicznych minibusach na suficie wewnętrznym, obok siedzenia kierowcy, zwróconym w stronę pasażerów, musi być zainstalowany duży cyfrowy prędkościomierz, umożliwiający monitorowanie aktualnej prędkości.

2018-12-17T08:38:50+00:00