Wynajem samochodów klasy kompakt

//Wynajem samochodów klasy kompakt

Wynajem samochodów kompaktowych w Polsce przeżywa nieustający rozkwit. W końcu pojazdy te zostały stworzone z myślą o rodzinach z dwójką dzieci, czyli tych najliczniejszych. Są wygodne w prowadzeniu z uwagi na ograniczone wymiary, a zarazem cechują się obszernym wnętrzem. Które modele stanowią najczęstszy widok w wypożyczalniach samochodów?

Wynajem samochodów spod znaku VW

Wynajem samochodów wszechobecnego koncernu Volkswagena powoli przestaje być postrzegany jako gwarancja udanej transakcji. Wynika to z ograniczenia kredytu zaufania klientów w związku z ujawnianymi od jakiegoś czasu nieprawidłowościami w funkcjonowaniu niemieckiego kolosa. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku modeli z powyższej stajni klienci wypożyczalni samochodów wciąż mogą liczyć na dobrą jakość – zwłaszcza w przypadku pojazdów o przebiegu nie większym niż 100 tys. km. Wśród najpopularniejszych 5-drzwiowych kompaktów firmowanych przez VW wyszczególnimy:

 • VW Golfa VII generacji – 4255 mm długości, pojemność bagażnika 380 l,
 • Audi A3 gen. 8V – 4322 mm dł., poj. bagażnika 340 l,
 • Seata Leona III gen. – 4282 mm dł., poj. bagażnika 380 l,
 • Skodę Octavię III gen. – 4659 mm dł. (liftback), poj. bagażnika 590 l.

Oczywiście ceny wynajmu samochodów poszczególnych firm wchodzących w skład koncernu odpowiadają cenom rynkowym ich nabycia. Najwięcej w przeciętnej wypożyczalni samochodów zapłacimy za Audi, na drugim miejscu będzie stał sam Volkswagen, natomiast Seat i Skoda uzyskają ex aequo trzecie miejsce.

Wynajem samochodów alternatywnych

Wszyscy ci, którzy z jakichś przyczyn nie optują za VW i jego pochodnymi, nie będą mieć na szczęście problemu ze znalezieniem alternatywy. W wypożyczalniach samochodów najczęściej natkną się oni na:

Samochód wynajęty porusza się po drodze

 • Renault Megane IV gen. – 4359 mm dł., poj. bagażnika 434 l,
 • Citroena C4 II gen. – 4329 mm dł., poj. bagażnika 408 l,
 • Peugeota 308 II gen. – 4253 mm dł., poj. bagażnika 420 l,
 • Hyundaia i30 III gen. – 4340 mm dł., poj. bagażnika 395 l,
 • Kię cee’d II gen. – 4310 mm dł., poj. bagażnika 380 l,
 • Forda Focusa III gen. – 4360 mm dł., poj. bagażnika 363 l,
 • Opla Astrę gen. K – 4370 mm dł., poj. bagażnika 370 l.

Zwłaszcza w przypadku krótkoterminowego wynajmu aut, gdzie reputacja danego producenta ma umiarkowane znaczenie, warto wziąć pod uwagę całe spektrum pojazdów dostępnych w wypożyczalni samochodów. Dopiero w momencie wynajmu długoterminowego wypada zapoznać się najpierw z raportami awaryjności konkretnych modeli, przeprowadzanymi choćby przez wydawnictwa prasowe czy serwisy internetowe. Dla ich uwiarygodnienia można również sięgnąć po opinie samych użytkowników. Więcej o wynajmie długoterminowym na stronie

Bezusterkowość niektórych pojazdów stanęła na przestrzeni lat pod znakiem zapytania. Nawet chwalona zawsze pod względem niezawodności Toyota udowodniła za sprawą III generacji modelu Avensis, że wpadki lubią się zdarzać. Chcąc zatem ustrzec się od ponownych odwiedzin w wypożyczalni samochodów celem wymiany dotychczasowego samochodu na inny, nie można nie poświęcić minimum uwagi problematyce bezawaryjności. Wynajem samochodu powinien w końcu zapewniać nie jedno-, lecz obustronne korzyści.

2020-03-23T09:20:46+00:00