Wynajem samochodów na cele działalności gospodarczej

//Wynajem samochodów na cele działalności gospodarczej

Wynajem samochodów użytkowych to doskonały start dla świeżo upieczonego przedsiębiorcy o ograniczonej zdolności kredytowej. To również możliwość uregulowania spraw doraźnych, które w normalnych okolicznościach są realizowane przez zewnętrznych wykonawców. Oczywiście ich udział znacząco podnosi koszty całego przedsięwzięcia.

Wypożyczalnia samochodów – nie tylko dla klientów indywidualnych

Każda szanująca się wypożyczalnia samochodów ma gotową ofertę zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych. Ci ostatni decydują się najczęściej na dłuższą lub stałą formę współpracy, dzięki czemu zyskują znacznie korzystniejszą cenowo propozycję wynajmu samochodów. Wśród wybieranych przez nich pojazdów spotkamy:

  • nieśmiertelne kombi z kratką (np. Ford Focus), idealne dla przedstawicieli handlowych,
  • pomniejsze samochody dostawcze pokroju Fiata Doblo, stanowiące z reguły trzon floty firm świadczących usługi elektryczne, czystościowe etc.
  • duże samochody dostawcze, jak Renault Master – w ramach doraźnego wynajmu samochodów wykorzystywane do przewiezienia większych obiektów; w ramach współpracy stałej wykorzystywane jako pojazd podstawowy (firmy budowlane, komunalne, monterskie),
  • chłodnie, które wybierają przedsiębiorcy debiutujący na rynku spożywczym,
  • ciągniki siodłowe z naczepą – czyli znane wszystkim TIR-y, które stanowią głównie przedmiot zainteresowania początkujących importerów.

Wynajem samochodów na cele biznesowe zapewnia nie tylko możliwość zaliczenia związanych z nich wydatków w koszty uzyskania przychodu oraz odliczenia należnego podatku VAT. Uprawnia on również do odliczenia pełnych 23% od każdej faktury uzyskanej na stacji benzynowej. Jedynym warunkiem jest tutaj uwzględnienie w treści dokumentu numeru rejestracyjnego samochodu.

Wypożyczony samochód do celów biznesowych

Wynajem samochodów typu autolaweta

Szczególne miejsce wśród pojazdów znajdujących się w ofercie wypożyczalni samochodów zajmują autolawety. Mogą one być z powodzeniem wykorzystywane przez przedsiębiorców zamierzających trudnić się handlem używanymi pojazdami, ale także przez odbiorców indywidualnych. Któż nie chciałby bowiem ograniczyć do niezbędnego minimum wydatków związanych z nabyciem pojazdu upatrzonego przykładowo za Odrą?

Wynajem samochodu – autolawety nawet na 5 dni nie kosztuje zwykle więcej niż 1,5 tys. zł. W tym czasie można bez większych problemów dotrzeć w upatrzone miejsce w Europie, nabyć wytypowany wcześniej pojazd, uregulować niezbędne formalności i wrócić do kraju. Prowadzenie standardowej lawety wymaga jedynie posiada prawo jazdy kat. B, do obsługi wyciągarki nie trzeba mieć natomiast żadnych specjalistycznych uprawnień.

Koszt sprowadzenia samochodu z przywołanych Niemiec przez auto-komis zawiera się w uśrednionych granicach 2-3 tys. zł. Rysuje się tu zatem wyraźna przewaga oferty wypożyczalni samochodów, która zmusza wprawdzie do samodzielności, ale zapewnia też istotne oszczędności.

2018-12-17T09:19:37+00:00