Wynajem samochodu Teneryfa

//Wynajem samochodu Teneryfa

Teneryfa to największa i najludniejsza, hiszpańska wyspa na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Pierzaste palmy, błyszczący w promieniach słońca czarny piasek, tajemnicze piramidy, najwyższy szczyt Hiszpanii – Teide, jeziora wyżłobione przez wulkaniczną lawę, to atrakcje wyspy, na którą corocznie przybywają turyści z całego świata.

Wypożyczenie auta jest najlepszym i ekonomicznie najtańszym sposobem, by zwiedzić ciekawe miejsca malowniczej wyspy we własnym tempie. Wypożyczalni jest mnóstwo, od nowopowstałych poprzez te z kilkudziesięcioletnią tradycją. Ceny najmu zaliczyć można do przystępnych ale zależnych od pory roku. Należy być kierowcą z wiekiem minimum 25 lat, okazującym dowód tożsamości, czasami paszport i posiadającym aktywną kartę kredytową.

Cenne wskazówki dla turystów Teneryfy

Drogi są wąskie i kręte. Istnieją ograniczenia prędkości na wyspie i nakazy obowiązujące wszystkich kierowców, należy zatem:

  • podróżować z włączonymi światłami,
  • jeździć w zapiętych pasach bezpieczeństwa,
  • przewozić dzieci w fotelikach samochodowych,
  • unikać korzystania podczas jazdy z telefonów komórkowych,
  • zachowywać zalecaną prędkość jazdy oznaczoną znakami drogowymi, inaczej oprócz mandatu, wypożyczalnie doliczają odrębne kary – maksymalna prędkość na autostradzie: 120km/h, poza
  • obszarem zabudowanym 90 km/h i w nim 50km/h,
  • pamiętać, by nie parkować na żółtych liniach- mandat może wynieść nawet 200 EUR, ciekawostką jest to, że jeżeli uiścimy opłatę za wystawiony mandat w ciągu 20 dni, będzie on tańszy o 50% ,
  • mieć na uwadze, że na Teneryfie rozmieszczonych jest wiele fotoradarów,
  • nie zostawiać rzeczy cennych, osobistych na widoku w zaparkowanych autach, bowiem istnieje ryzyko kradzieży.

Wypożyczając samochód warto zapoznać się z warunkami tankowania, bowiem firmy oferują dwie opcje: pełny – pusty i pełny – pełny, co oznacza , że w momencie wyboru pierwszej możliwości klient otrzymuje samochód z pełnym bakiem paliwa, za które płaci przy odbiorze w wypożyczalni, a zwraca z pustym bakiem, co jest korzystne w przypadku
dłuższego okresu najmu. Cena paliwa w wypożyczalniach jest znacząco wyższa aniżeli na stacjach paliw, nadto doliczana jest opłata serwisu za tankowanie, co bezwzględnie podnosi koszty wypożyczenia.

https://wrccars.pl/wypozyczalnia-samochodow-sokolka/

Opcja druga natomiast jest bardziej popularna wśród turystów. Samochód odbierany z wypożyczalni ma zatankowany do pełna bak paliwa i trzeba w takim samym stanie go zwrócić, inaczej zwrot z niepełnym bakiem oznacza naliczenie dodatkowych kosztów.

Wypożyczalnie konkurują ze sobą proponując rabaty, promocje, specjalne stawki. Floty są różnorodne i dostosowane do potrzeb klientów, podstawowe udogodnienia, jak klimatyzacja, GPS są standardem, auta najczęściej są nowe lub kilkuletnie. Średni koszt wypożyczenia samochodu to 40 EUR za dzień. Wynajmując auto np. na tydzień, model Seat Ibiza zapłacimy już tylko 110 EUR. Litr paliwa na stacjach- 1,05 EUR.

Teneryfa to wyspa o idealnym mikroklimacie, na której słońce świeci przez 340 dni w roku. Zachęca do wypoczynku i zwiedzania.

2017-08-24T12:55:59+00:00